Klaipėda
+370 46 473342
Vilnius
+370 69 165414
0

0.00€

Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!

Apie gėles

Gėlės moterį užvaldo dar vaikystėje. Nekalta spelionė su ramunės žiedais “Myli? Nemyli?” tęsiasi visą moters gyvenimą. Net kukliausia laukinių gėlių puokštė leis jos gavėjai pasijausti vienintelei ir ypatingai. Gėlės supa moteris įvairiais būdais. Juk gėlės įkvepia kūrėjus kurti ypatingus kvepalus. Gal net teko paragauti rožių žiedlapių uogienės. Kiekvienais metais įvairiose pasaulio šalyse vyksta gėlių parodos. Pavyzdžiui, pavasarį Nyderlandai pasipuošia vienu iš šalies simboliu – tulpe, kuri yra laikoma tyros meilės ir harmonijos simboliu. Todėl gėlės – puiki dovana, padedanti prabilti arba patvirtinti savo jausmus. Tačiau progų dovanoti gėles ir jų puokštes yra ne viena ir ne dvi.

Sakoma, kad populiariausios gėlės yra ramunės, alyvos, tulpės, rožės ir orchidejos. Nebūtų sunku šį sąrašą tęsti. Lengvai atpažįstame gvazdiką, narcizą, snieguoles, pakalnutes. Botanikai skelbia, kad pasaulyje egzistuoja per 240000 gėlių rūšių, tačiau ir šis milžiniškas skaičius nėra tikslus, kadangi daugelis tropikuose augančių gėlių rūšių dar net neturi pavadinimų. Galima tik atsidūsėti su palengvėjimu, kad renkant gėles ypatingai progai, iš tiek rūšių rinktis netenka. Vis dėlto, kiekvienas sutiks, kad išrinkti gėles moterims - nelengva. Gal tik per Tarptautinę moters dieną galima galvos nesukti ir rinktis tik iš gausybės spalvingųjų tulpių žiedų, o galima tradiciškai pirkti raudonų tulpių puokštę.

Nuėjus į gėlių parduotuvę išsirinkti tinkamą puokštę yra pakankamai sudėtinga. Spalvų ir kvapų įvairovėje gali lengvai apsisukti galva. Todėl labai svarbu visų pirma įvardinti, kokiam tikslui renkama puokštė. Juk yra įvairiausių progų dovanoti gėles. Tai ir visų įsimylėjusiųjų Valentino diena, kovo 8-oji, Motinos diena, rugsėjo 1-oji (juk dauguma mokytojų – moterys), gimtadieniai, jubiliejai, kokia nors asmeninė ypatinga proga ar šventė. Norint dovanoti gėlių puokštę mylimajai, progos net nereikia ieškoti. Gėlės visada bus maloni staigmena, kalbanti mylimajai apie tai, kad dienos darbai nenustelbė jūsų minčių apie ją.

Daugybė nuostatų ir stereotipų formuoja moterų skonius. Jeigu gerai nepažystate tos, kuriai dovanosite gėles ar gėlių puokštę, venkite "rizikos gėlių", kurios gali asocijuotis su liūdnom šventėm ar netektimis. Pavyzdžiui, Lietuvoje gedulo floristiką suformavo laidojimo verslo atstovai, naudojantys labai ribotą asortimentą. Dažniausiai tai būna baltos gėlės, o būtent baltos lelijos, chrizantemos, gipsofilija, baltos rožės ir kalijos. Didelę įtaką gėlių skoniui daro floristinės mados, kurios ateina su televizijoje, internete ar žurnaluose matytomis gėlių kompozicijomis. Pavyzdžiui šiuo metu madingos organiškos lauko gėlių puokštės. Tačiau kiek iš jūsų žinote kokios gėlių puokšės patraukia dėmėsį merginos ar moters, kuriai trokštate įteikti gėlių puokštę? Geriausia tokiais atvejais kreiptis pagalbos į visada patarti pasiruošusį floristą, kuris pristatys ir dabartines gėlių mados tendencijas.

Taigi, tikslas ir santykis – du svarbiausi dalykai renkantis gėles ar gėlių puokštę. Dažnai moterys užsimena ar kažkaip parodo, kokios gėlės joms patinka, todėl geras tonas dovanoti būtent tokias gėles. Kitas būdas - konsultuotis su floristu. Kiek įmanoma daugiau papasakoti apie gėlių gavėją, pristatyti jo psichologinį paveikslą, kad profesionalas parinktų tinkamas gėles. Be abejo, verta atkreipti dėmėsį į gėlių kokybę. Mergina iškart pastebės apvytusius lapelius ar nukritusius žiedus. Puokštės turi būti be menkiausios dėmės - tobulos. Dailiosios lyties atstovei gėlės nėra tik gėlės ir puokštė nėra tik puokštė. Pasikliaudamos savo neginčyjama intuicija, moteris iš gėlės išskaitys kur kas daugiau nei galite įsivaizduoti. Na, ir šiaip, rinkitės pretenzingai, nesumaišykite gyvų gėlių su dirbtinėmis, kad ir pačiam nereikėtų degti iš gėdos. Kreipkite dėmėsį į detales. Kitaip rizikuojate sugadinti santykius.

Įdomu ir tai, kad gėlės XVII amžiuje tapo susikalbėjimo būdu – kiekvienas žiedas turėjo savo reikšmę ir galėjo perduoti bet kokią žinią. Kalbama, kad net Didžiosios Britanijos karalienė Viktorija naudodama gėlių kalbą bendravo su mylimaisiais, net susitardavo dėl pasimatymų vietos ir panašiai. Kai kurių gėlių reikšmė jau yra nusistovėjusi visuomenėje. Ramunės simbolizuoja laimę. Rožės, ypač raudonos, simbolizuoja meilę. Mėlynos rožės kalbės apie ramybę ir susitaikymą (labai aktualu po ginčų!). Baltos rožės mylimajai taip pat kalbės apie vaikino taurius ketinimus. Narcizas simbolizuoja egoizmą ir širdies šaltumą. Tačiau, jeigu narcizus mėgsta jūsų išrinktoji, stereotipus atidėkite į šalį. Tikriausiai savo gėlių pasirinkimą ji visiškai nesieja su graikų mitologijoje gėle atgimusiu savimyla jaunuoliu, kuris įsimylėjo savo atvaizdą vandenyje. Saulėgrąža laikoma ištikimybės ir tvirtos valios simboliu. Tačiau jeigu pasaulyje yra daugiau nei keletas šimtų tūkstančių gėlių, negalima tikėtis, kad įvaldysime gėlių kalbą. Todėl renkantis gėles ar gėlių puokštę konsultuokitės su floristu, arba nesidrovėkite paklausti pačios moters, juk ji žino geriausiai.

Kartais būna taip, kad negali skirti laiko floristo konsultacijai. Teturi laiko tik įbėgti į gėlių parduotuvę, čiupti pirmą akį patraukusią puokštę ir sumokėti. Todėl šiokią tokią gėlių abėcėlę verta išmanyti. Jokiu būdu nepirkie lyginio iki dešimties žiedų skaičiaus. Nebent sveikinate sulaukus garbingo jubiliejaus. Ypatingai progai vertėtų derinti gėles su moters apsirengimu. Moteris bus sužavėta, jeigu jai įteiksite puokštę su spalvomis derančiomis su jos suknelės ar švarkelio spalva. Rinkitės gėles, kurios stovės mažiausiai kelias dienas, kad šventė apie save primintų ir dar prasitęstų. Atkreipkite dėmėsį ir į spalvas. Dovanodami raudonas rožes niekada neprašausite pro šalį, tačiau jeigu moteris jums artima, vertėtų išsiaiškinti mylimiausias gėles ir mėgiamiausias gėlių spalvas.

This year turned out to be very difficult. But we have optimized and reduced the cost of our products! It is almost impossible to find prices lower than ours, the sale is at the cost price level. Watch and be surprised by our super low prices https://is.gd/72jG3I
2021-07-09
Coreyprell
Turiu pritarti autoriui apie gedulo puokštes ir jų menką asortimentą. Dažnai nuvilia, kad nepaisant didelės paklausos, pasiūla tikrai ribota. Negi miręs žmogus nenusipelno išskirtinio dėmesio?
2015-08-13
Rima

Palikti atsiliepimą


Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie privatumo politiką skaitykite čia.