Klaipėda
+370 46 473342
Vilnius
+370 69 165414
0

0.00€

Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!

Populiariausi klasikiniai gėlių komponavimo stiliai

Populiariausi klasikiniai gėlių komponavimo stiliai

Gėlių komponavimas vėduoklės forma

Tai yra vienas dažniausiai naudojamų gėlių komponavimo stilių, kai gėlės ir lapai yra išdėstyti taip, jog primintų vėduoklę. Lapai čia yra tarsi gėlių ašmenys. Taip pat šiame gėlių komponavime yra naudojamos skirtingomis spalvomis dažytos gėlės. Tarpai užpildomi žaluma.

Elipsės formos gėlių komponavimas

Šiame gėlių komponavime gėlės yra išdėstytos elipsės forma. Tokiam gėlių komponavimo stiliui floristai dažniausiai naudoja rožes, jurginus, saulėgrąžas, lotosus, tuberozas, lelijas ir daugybę kitų. Kaip galima nuspėti, dažniausiai naudojamos šviesių spalvų gėlės, skleidžiančios saldų aromatą. Tai yra populiariausias puokščių komponavimo būdas, tinkamiausias gimtadienio, vestuvių ir panašaus pobūdžio iškilmių proga.

Vertikalusis gėlių komponavimo stilius

Tai taip pat vienas populiariausių gėlių išdėstymo būdų, naudojamų komponuojant puokštes ir gėlių krepšelius. Čia yra derinamos įvairiausių spalvų, formų ir rūšių gėlės.

Horizantalusis gėlių išdėstymas

Šiame, taip pat visame pasaulyje populiariame gėlių komponavime yra naudojamos skirtingų spalvų gėlės, išdėstytos eilėmis arba domino forma. Dažniausiai naudojamos stiprų aromatą skleidžiančios gėlės.

Trikampio forma

Kaip jau supratote, pavadinimas sufleruoja, jog gėlės yra komponuojamos taip, jog sudarytų trikampio formą. Trikampio formos kompozicijos centre dažniausiai galima aptikti gėles, turinčias didesnius žiedus, taip suteikiant trikampei kompozicijai pagražinimo akcentą. Šis gėlių komponavimo būdas dažniausiai yra išpildomas naudojant šviesių spalvų gėles, kurios galiausiai yra įvyniojamos į blizgų popierių ar permatomą celofaną.

Pusmėnulio formos gėlių komponavimas

Šis komponavimo stilius yra būdingas gėlių krepšelių kompozicijoms. Naudojamos šviežiai nuskintos gėlės su visa lapija ir žalumos “užpildai“. Tokia kompozicija dažniausiai įvyniojama į blizgias medžiagas ir lapus, o gėlės surišamos šilkiniais ar satininiais spalvingais kaspinais.

Gėlių išdėstymas “S” forma

Šios gėlių kompozicijos įprastai yra didesnio dydžio, kad patrauktų akį vitrinose, ar kitose gerai matomose reprezentacinėse vietose. Šios formos kompozicijoje yra naudojama daug lapų ir žalumos. “S” formos kompozicija yra labai įspūdinga, kadangi aplinkai suteikia ypatingo žavesio.

Gėlių komponavimas ovalu

Šis gėlių komponavimo būdas yra bene labiausiai paplitęs pasaulyje ir tarp garsiausių floristų. Naudojamas gėlių puokštėms, krepšeliams ir gėlių ryšeliams. Ovalo formos gėlių išdėstymas yra tankus ir kompozicijos “išorėje” turintis daug žalumos. Todėl ovalo formos gėlių kompozijos atrodo taip gerai, jog yra naudojamos įprastinio ir proginio interjero dekoravime.

Kylančios formos gėlių komponavimo stilius

Tai yra labai įpūdingas ir gausus žalumos gėlių komponavimo stilius. Apart gėlių, lapų ir minėtosios žalumos, taip pat yra naudojami švieži, vaiskiai žali žolynai. Dėl tokios žalumynų, žolynų ir gėlių įvairovės kylančios formos gėlių puokštės yra labai kvapnios ir vienos populiariausių visame pasaulyje norint pasveikinti jaunuosius vestuvių proga.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie privatumo politiką skaitykite čia.