Klaipėda
+370 46 473342
Vilnius
+370 69 165414
0

0.00€

Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!

Birželio 22-24 dienomis nedirbame.

Keletas patarimų kaip fotografuoti gėles

Keletas patarimų kaip fotografuoti gėles

Vis labiau populiarėjant gėlių į namus pristatymo paslaugai, daugelis žmonių, gavusių gėles, noriai jas įamžina nuotraukose, kuriomis "dalinasi" savo socialinių tinklų paskyrose. Fotografė Ieva iš Vilniaus sutiko pasidalinti keletu patarimų kaip kuo geriau fotografuoti pristatytas gėles į namus.

Keiskite gėlių fotografavimo kryptis

Žinotina, jog viena esminė gėlių fotografavimo klaida gali nulemti blogą nuotraukų kokybę. Norint "išgauti" kokybišką ir įdomesnį fotografuojamų gėlių vaizdą, galbūt tereikia pakeisti fotografavimo perpektyvą (kryptį): iš visiškai arti ar iš aukščiau, keičiant fotografavimo kryptis. Galbūt mėginsite gėles paveiksluoti iš visiškai arti, atsiklaupiant ant kelių, kad jas fotografuotumėte tame pačiame lygyje, o galbūt atsigulant ir nukreipiant objektyvą į viršuje esančias gėles. Bandykite visas įmanomas fotografavimo kryptis, iki kol būsite patenkinti rezultatu. Geriausią gėlių fotografavimo perspektyvą Jums padės nustatyti apšvietimas.

Apšvietimas lauko sąlygomis

Pagrindinė natūralaus apšvietimo taisyklė remiasi tuo, jog geriausia saulės šviesa fotografavimui yra ryte prieš pat auštant ir tuoj po aušros, bei vakare prieš pat ir tuoj po saulėlydžio. Tačiau net ir tada apšvietimas gali būti su trūkumais. Pavyzdžiui, ant paveiksluojamų gėlių gali kristi šešėliai nuo medžių, arba būti debesuota. Tuomet į pagalbą reikėtų pasitelkti daiktus, padedančius geriau atspindėti šviesą. Viena iš profesionalesnių priemonių yra reflektorius, kurio pagalba galite nukreipti šviesą į fotografuojamą objektą - nuostabiąsias gėles. Jei matote, jog apšvietimas vis dėl to ne toks stiprus kokį norite išgauti, pasitelkite ir blykstę.

Fokusuokite norimas fotografuoti gėles

Kadangi gėlės yra savaime gražios, mūsų nuotraukos tai turi tik išryškinti ir atskleisti kaip įmanoma geriau. Pašalinkite iš aplinkos nederančius, nukreipiančius dėmesį nuo gėlių, objektus.

Priartinimas

Kai kurios gėlės yra tokios įstabios ir unikalios, kad jas paveiksluoti norisi kaip įmanoma iš kuo arčiau. Šiuo atveju geriausias pasirinkimas - fotoaparatas su priartinančiu, išdidinančiu makro objektyvu.

Gėlių fotografavimo vieta

Galėtumėte manyti, jog norint išgauti kuo gražesnes gėlių nuotraukas, reikia be galo ištaigingos aplinkos. Gera žinia yra ta, kad norint padaryti geras gėlių nuotraukas, nebūtina išeiti iš namų. Galite pradėti eksperimentuoti tiesiog įamžindami savo gėlių darželį.

Statiškumas

Trikojis staliukas labai gelbsti, jei fotografuodami gėles norite išdidinti, priartinti jų vaizdą, kadangi jis užtikrina stabilią paveiksluojamų gėlių padėtį. Jei nutarsite gėles fotografuoti lauke, pasirūpinkite apsauga nuo vėjo. Iš pažiūros gali būti labai ramus ir nevėjuotas oras, tačiau mūsų nuostabai, net ir nedidelis vėjelio dvelksmas gali sujudinti gėles.

Pasitelkite vandenį

Jei norite išgauti kuo ypatingesnes savo pristatytų į namus gėlių fotografijas, tiesiog pasitelkite vandenį. Tai taip paprasta, tačiau išties efektyvu. Vienas iš būdų yra tiesiog apipurkšti gėles trupučiu vandens ir nedelsiant jas fotografuoti. Nuotraukoms tai suteiks mažiausiai tris privalumus:

1) Jei gėlės paveiksluojamos ne iš karto po jų pristatymo į namus, o po ilgesnio laiko, jau gali būti spėjusios šiek tiek apdulkėti, kas paprasta akimi gali būti nematoma, tik nuotraukose, todėl vanduo jas tiesiog atgaivintų ir nuplautų dulkes;

2) Vandens lašeliai gėlių žieduose ir ant jų lapelių nuotraukoms suteiks išskirtinio žavesio.

3) Galiausiai, šviesos atspindžiai vandens lašeliuose ant gėlių, suteiks joms spindesio ir nuotraukos taps kur kas žaismingesnės.

Būkite originalūs

Iš tikrųjų visai nebūtina fotografuoti visą gėlių ar gėlių puokštės vaizdą. Pabandykite gėlių nuotraukas daryti savaip. Pavyzdžiui, gėles fotografuokite taip, kad matytųsi tik kažkurios jų dalys, tokios kaip žiedai ar net atskiros gėlių žiedų dalys. Tokie abstraktūs vaizdai gėlių nuotraukoms suteiks paslaptingumo ir žadins smalsumą.

www.geliukurjeris.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie privatumo politiką skaitykite čia.