Klaipėda
+370 46 473342
Vilnius
+370 69 165414
0

0.00€ / 0.00Lt

Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!

Klaipėdoje gėlių užsakymų šiam savaitgaliui nebepriimame. Mielai gėles įteiksime pirmadienį su šviežių gėlių siunta.

Vilniuje dirbame įprastai.
 

Gėlių poveikis psichikos sveikatai

Gėlių poveikis psichikos sveikatai

Gėlės pagerina gyvenimo kokybę

Norint sumažinti stresą, šiame naujausių technologijų ir greito gyvenimo tempo laikmetyje specialistai pataria daugiau mankštintis ir keisti gyvenimo būdą. Remiantis naujausiais elgsenos tyrimais, atliktais Niu Džersio Rutgers universitete, būtent gamtoje galime rasti priemonių, pagerinančių emocinę būklę. Ir vienos tokių yra gėles, kurios sukelia teigiamas emocijas, pakylėja, padeda pajusti gyvenimo grožį ir pilnatvę, bei veikia socialinę elgseną daug labiau nei iki šiol buvo manyta.

"Labiausiai stebina, jog šio tyrimo rezultatai keičia nusistovėjusias mokslines tezes dėl žmogaus galimybių kontroliuoti savo nuotaiką natūraliomis, sveikomis priemonėmis", - teigė pagrindinė minėtos mokslinės analizės tyrėja, mokslų daktarė bei psichologijos mokslų profesorė Jeannete Haviland-Jones.

Tyrimo rezultatai

Per 10 mėnesių trukusius mokslinius bandymus, tyrėjų grupė nustatė pagerėjusią dalyvių gyvenimo kokybę, atsižvelgiant į jų elgesį ir emocinį atsaką gavus gėles į namus (ar kitą vietą). Rezultatai atskleidė, jog būtent gėlės, jų pristatymas į namus, užtikrino gerą tyrimo dalyvių nuotaiką.

1. Gėlių pristatymas sukėlė staigų nuotaikos pagerėjimą ir laimės pojūtį. Visi šio mokslinio tyrimo dalyviai gavę gėles išreiškė savo emocijas nuoširdžia arba maloniai nustebusia šypsena, taip parodydami ypatingą susižavėjimą ir dėkingumą. Tokia reakcija į gėlių pristatymą buvo visuotina, t.y. buvo užfiksuota visose tyrimo dalyvių amžiaus grupėse.

2. Gėlės ne tik iš karto, bet ir ilgam užtikrina gerą nuotaiką. Tyrimo dalyviai pažymėjo, jog gėlių pristatymas į namus juos maloniai nudžiugino, dingo apatija ir nerimas.

3. Gėlės suartina žmones. Gėlių pristatymas į namus sutvirtino tiriamųjų žmonių ryšius su gėlių siuntėjais (šeima, draugais ir mylimaisiais).

Atliktos analizės rezultatai taip pat atskleidė, jog žmonės, gavę gėles į namus, jas pastatydavo matomiausiose namų vietose, tokiose kaip prieškambaris, svetainė ar valgomasis, taip norėdami sukurti jaukumą, pasidalinti susižavėjimu, grožiu bei pakiliomis emocijomis, kurias sukėlė įteiktos gėlės, su jiems brangiais žmonėmis.

Atlikto tyrimo metodai

Atliktas tyrimas tik patvirtina seną tiesą, jog gėlės turi stiprų ir naudingą poveikį jas gaunantiems žmonėms. Rutgers universiteto tyrėjų komanda bendradarbiavo kartu su JAV floristų bendruomene, teikusia šiam projektui kompetetingą informaciją.

Tyrime dalyvavo 147 moterys, atrinktos atsižvelgiant į jų amžių, išsilavinimą, karjerą bei gyvenimo būdą. Šiuo atveju buvo pasirinktos būtent moterys, kadangi žinoma, jog jos yra emocingesnės ir noriau dalyvauja psichologiniuose tyrimuose.

Gėlių pristatymas į namus

Atliktų bandymų dalyvės žinojo tik tiek, jog joms bus įteiktos dovanos, tačiau visiškai nenutuokė kokios. Taip buvo elgiamasi sąmoningai, norint kuo tiksliau užfiksuoti moterų reakcijas į joms pristatomas gėles.

Apklausos

Prieš gaudamos gėles, dalyvės buvo apklausiamos, kad tyrimo komanda galėtų išanalizuoti dalyvaujančiųjų tyrime būseną prieš gaunant gėles ir iškart po gėlių pristatymo į namus. Pirminėje apklausoje dalyvių buvo prašoma įvertinti savo jausmus per pastarąsias dvi-keturias dienas, kad apibūdintų savo bendrą jausmų būklę. Tuomet jau po gėlių pristatymo (apytiksliai 10 dienų po pirmosios apklausos) moterys buvo apklausiamos dar kartą.

Staigi emocinė reakcija 

Norint kuo tiksliau užfiksuoti pirminę reakciją, informacija buvo įrašoma į kompiuterio duomenų sistemą per 5 sekundes iš karto po gėlių pristatymo. Pristatant gėles buvo užfiksuotos trys skirtingos dalyvių šypsenų ir žodinių reakcijų rūšys: mandagi, laiminga ir pakylėta, susidedanti iš nuostabos ir laimės pojūčio išraiškų.

Gėlių terapija

Kaip minėjome anksčiau, Rutgers'o universiteto mokslininkai pabrėžė, jog gavus gėlių patiriamas keletą dienų trunkantis nuotaikos pakilumas. O kinų žyniuoniai, ilgą laiką tikėję gėlių gydomosiomis galiomis, sako, jog tai tik pradžia. Jie teigia, kad gėles galima panaudoti pagal tai, kokio efekto siekiama, ir pasak jų, visa esmė slypi gėlės spalvoje - kiekviena spalva turi skirtingą šviesos bangų intensyvumą, kuris, veikdamas akies tinklainę, pasiekia akies nervą, taip sukeldamas skirtingas kūno reakcijas: ramybę, dėl padidėjusio raminančio hormono melatonino gamybos; tonusą, sukeltą adrenalino, nuotaikos pagerėjimą - padidėjus serotonino gamybai smegenyse.

Pavyzdžiui: raudonų rožių spalvos intensyvumas stimuliuoja antinksčius, taip teikiant organizmui reikalingos energijos; mėlynieji irisai bei katilėliai stimuliuoja galvos smegenų konkorėžinę liauką, atsakingą už miegą, bei teikia atsipalaidavimą. Mėlyna spalva taip pat suaktyvina skydliaukę taip padedant jai išskirti daugiau tiroksino, hormono reguliuojančio medžiagų apykaitą. Tuo tarpu saulėgrąžų pagalba, dėl jų skaisčiai geltonos spalvos, galite tapti budresni, sumanesni, kūrybingesni bei optimistiškesni. Seniai žinoma, jog žalia (pvz. žaliųjų cinijų) spalva ramina nervų sistemą, sulėtina ir pagilina kvėpavimą, taip sumažindama streso hormonų perteklių ir atpalaiduodama širdį. Grožėdamiesi oranžinės spalvos saulutėmis galime sustiprinti savo imuninę sistemą bei plaučius, tapti mažiau alergiškais. Oranžinė spalva taip pat turi naudingą poveikį virškinimui ir lytinei sistemai. Violetinės alyvų spalvos pagalba galime sušvelninti nudegimų sukeltą deginimo pojūtį, sumažinti alkį ir padėti suaktyvinti hipofizę - galvos smegenų liauką, kuri išskiria įtampą slopinančius beta endorfinus.

Gėlė = Laimė

Norėtumėte, kad vyras Jums atsivertų? Nusiųskite jam gėlių.

Naujausi elgsenos tyrimai atskleidė, kad vyrai gavę gėlių tampa komunikabilesni ir laimingesni.

Buvo atliekami tyrimai, kurių metu nustatyta, jog vyrai, kurie gavo gėlių, tapo dėmesingesni pašnekovams, glaudžiau bendradarbiavo su tyrimo vadovais, bei dažniau šypsodavosi, nei vyrai, kuriems gėlės įteiktos nebuvo.

Gėlės padidina laimės pojūtį taip pat ir senyvo amžiaus žmonėms. Remiantis naujausiais Rutgers'o universiteto elgsenos tyrimais, kurie truko 6 mėnesius, prieita išvada, jog gėlės sumažina prislėgtą nuotaiką taip pat ir senyvo amžiaus žmonėms: sužadina norą bendrauti bei pagerina atmintį senstant. Atliktame tyrime dalyvavo daugiau nei 100 senolių. 81 proc. tyrime dalyvavusių senolių teigė, jog jiems besidžiaugiant pristatytomis gelėmis dingo slogi nuotaika, 40 proc. teigė, jog atsirado daugiau naujų pažinčių. Įdomiausia tai, jog 72 procentai tyrime dalyvavusių senolių, gaudavusių gėles, pademonstravo žymiai aukštesnius atminties testų rezultatus nei tie, kurie gėlių negaudavo.

"Laimingesni žmonės gyvena ilgiau, sveikiau ir yra atviri naujovėms",- tvirtina tyrimo vadovė Haviland-Jones. " Mūsų atlikti tyrimai rodo, jog net ir nedidelė gamtos dalelė, gėlė, gali lemti mūsų laimės pojūtį."

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie privatumo politiką skaitykite čia.